Aile Hekimlerimize e-posta adresi tanımlanmıştır.

Bakanlığımız, tüm aile hekimlerimize kurumsal işlem ve takiplerinde kolaylık sağlamak amacıyla kurumsal e-posta adresi tanımlamıştır. Aile hekimlerimizin kurumsal iletişimlerini hızlı, kolay ulaşılabilir ve güvenli hale getirmek amacıyla tüm aile hekimlerimize saglik.gov.tr uzantılı kurumsal e-posta hizmeti verilmektedir. 

KURUMSAL E-POSTA ADRESİ HANGİ AVANTAJLARI SAĞLIYOR?

Kurumsal e-posta hizmeti, aile hekimlerimize birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlardan bazıları şunlardır:

  • Aile hekimlerimiz, kendilerine özgü e-postaları aracılığı ile Bakanlığımız haber ve duyurularına kolaylıkla ulaşabilecek,
  • Maaş bordrolarını görüntüleyebilecek.
  • Kendilerine bağlı nüfuslara, hastanelerde yapılan ve Sağlık-Net sistemimize gönderilen izlem, aşı, doğum, ölüm bilgileri ile bu nüfus üzerinde tespiti yapılan bazı kronik hastalıkların teşhis bilgilerine ulaşabilecekler.

UYGULAMA İLE KURUMSAL İŞLEMLERDE HIZ VE KOLAYLIK …

E-posta uygulaması ile aile hekimliği ile ilgili her türlü duyuru ve mevzuat bu alandan yayınlanacak. 15 Nisan 2012 tarihinde yayınlanacak Mart ayı maaş bordrolarından sonraki tüm aylara ait bordrolar sadece bu uygulama ile görüntülenebilecek. Uygulamayı kullanacak aile hekimleri, e-posta hesaplarına bilgisayarlarına yüklü Office Outlook veya web üzerinden https://eposta.saglik.gov.tr adresinden ulaşabilecek. Ayrıca, Aile hekimlerimiz  bu e-posta adreslerini illerindeki ÇKYS/İKYS yetkililerinden öğrenebilirler.