Ulusal Sağlık Sistemi İş Kuralları Değişiklikleri

Sağlık.Net Online sistemi AHBS uygulamaları için kullanılmakta olan 107 paketi (Aile Hekimliği Kayıt) 09.12.2016 tarihinde kullanıma kapatılacaktır. Aile Hekimliği yazılımı üreten firmaların ise en geç 10.12.2016 tarihine kadar 101 (Hasta Kayıt)  ve diğer paketlere entegre olması gerekmektedir.

Vatandaşlarımız için 09.12.2016 tarihine kadar Sağlık.Net sistemine gönderilmiş olan veri setleri ise Bakanlığımız tarafından Sağlık.net Online sistemi kayıtlarına aktarılacaktır. Bu kapsamda Aile Hekimliği firmalarının 10.12.2016 tarihinden itibaren geçmişe dönük verileri tekrar göndermeleri düşünülmemektedir.

Aile Hekimliği performans hesaplamaları için gerekli olan iş kuralları ise 101 paketine bağlı olarak gönderilen diğer paketler üzerinde işler duruma getirilecektir.  İlgili değişiklikler daha önce http://www.e-saglik.gov.tr/ana-sayfa web sayfasında yayınlanan duyurulara istinaden 28.11.2016 tarihinde devreye alınmış olacaktır. Paket içeriklerinde yapılan değişiklikler hali hazırda https://sys.sagliknet.saglik.gov.tr/dokumanonline/ web sayfasında güncel olarak bulunmaktadır.

İş kuralları ile ilgili olarak (207) Aşı, (205) Aşı erteleme iptal ve (101) Hasta kayıt paketleri haricindeki diğer paketlerde yer alan iş kuralları USVS 2.2 iş kuralları eşlenik olarak düzenlenmiştir. Aşı, Aşı erteleme iptal ve Hasta kayıt paketleri iş kuralları dokümanı görüntülemek için tıklayınız

Veri paketleri ile ilgili sorun yaşanması durumda http://yazilimdestek.saglik.gov.tr/ ve ussdestek@googlegroups.com adreslerine geri bildirimde bulunulabilecektir.

Tüm uygulama geliştirici firmalara önemle duyurulur